Poznaj mój sposób pracy

Łączę ćwiczenia teatralne z pracą nad świadomością ciała i głosu. Kieruję refleksją z ćwiczeń zgodnie z cyklem Kolba.

Na czym polega metoda?

Metoda opiera się na pięciu założeniach:

Uczenie przez doświadczenie: Wykorzystuję indywidualnie dobrane ćwiczenia impro, które przekładają się na inne kompetencje miękkie (pewność siebie, radzenie sobie ze stresem, kreatywność).

Mówienie „tak i” (zamiast „tak, ale” lub „nie”): „Tak i” jest podstawową regułą improwizacji, podstawą wydobywania potencjału kreatywnego oraz skutecznej burzy mózgów.

Przesadzanie: Jeśli chcesz zaangażować publiczność na 100%, ćwicz robienie tego na 300% (mowy ciała, głosu, pewności siebie) a dopiero potem wróć do 100%. Przesadzanie pomaga Ci odkryć swój potencjał i pokazuje Ci gdzie tak naprawdę jest Twoje 100%.

Przełamywanie: Najlepsze rezultaty przynosi praca nad tym, co sprawia największą trudność i czego najbardziej się obawiamy. Jeśli paraliżuje Cię odpowiadanie na pytania w trakcie prezentacji - zarzucę Cię pytaniami. Chcę abyś mógł/mogła doświadczyć tego stresora i nauczyć sobie z nim radzić w bezpiecznym środowisku.

Błędy są prezentami: Dorosłych przeraża popełnianie błędów, jednakże badania pokazują, że bez ich popełniania uczymy się wolniej. Podczas warsztatu tworzę przestrzeń, w której błędy są źródłem odkrywania informacji o sobie i innych. Pomogę Ci patrzeć na błędy z mniejszą obawą i zredukuję stres pojawiający się, kiedy wydarzenia toczą się inaczej niż to było zaplanowane (czyli bardzo często!).

Jak ćwiczenia impro przełożą się na realne potrzeby?

W każdym ćwiczeniu pracujemy zgodnie z Cyklem Kolba, czyli cyklem uczenia się przez doświadczenie. Najpierw eksperymentujemy, przesadzamy, popełniamy błędy i dobrze się bawimy podczas ćwiczenia, które wydaje się oderwane od rzeczywistości. Następnie dokonujemy refleksji o doświadczeniu i wyciągamy wnioski jak przenieść refleksje na rzeczywiste potrzeby biznesowe. W ostatnim kroku ćwiczymy nabywaną umiejętność w kontekście naszej pracy (np. prezentacja dla klienta).

Podczas warsztatu zwracam dużą uwagę zarówno na potrzeby indywidualne i energię grupy, a dzięki wnikliwej obserwacji znajduję te miejsca do pracy, które są danej osobie najbardziej potrzebne.

Kto wykorzystał już te metody aby odnieść sukces?

Trening Impro jest świetnym treningiem dla Biznesu (Forbes)

„Badania pokazują, że uczestnicy mogą poprawić swoją zdolność komunikacji i obniżyć poziom lęku dzięki regularnej praktyce impro. Zabawa podczas treningu zwiększa szansę, że członkowie zespołu będą się czuli bardziej komfortowo komunikując się w różnych sytuacjach biznesowych”.

Czego Google nauczył się z badań nad budowaniem perfekcyjnego zespołu (NY Times)

Badania zrobione przez Google podkreślają pięć najważniejszych cech w dobrze funkcjonujących zespołach. Pierwszą z nich jest „bezpieczeństwo psychologiczne”, czyli otwartość na podejmowanie ryzyka bez odczucia lęku lub wstydu. Trening impro uczy nas akceptować pomysły bez wstępnego oceniania i celebrować błędy, aby zadbać o bezpieczeństwo psychologiczne.

Wykorzystaj improwizację do budowania zespołu (Harvard Business Review, płatny dostęp)

„Wykorzystując techniki improwizacji w zespołach, ich liderzy mogą pomóc pracownikom lepiej się bawić i mieć więcej pomysłów. Każdy poczuje się wysłuchany i uwierzy, że praca zespołowa jest lepsza niż praca samemu."

Skontaktuj się ze mną jeśli masz jakiekolwiek pytania