Inspiracja i wsparcie dla edukatorów

Pomagam zaangażować uczniów łącząc techniki teatralne, energię przemówień publicznych oraz proste narzędzia do współpracy online.

Angażowanie studentów online

Poznaj gry i narzędzia, które poprawią aktywność, współpracę i kreatywność podczas zajęć online

Na zajęciach online uczniowie szybko się nudzą, łatwo tracą koncentrację i mają więcej dystraktorów. Wykładowcy często nie są wyposażeni w narzędzia i metody, które mogą wzmocnić współpracę, kreatywność i aktywność w środowisku wirtualnym.

Na warsztacie poznasz gry i ćwiczenia, które pomogą Ci zwiększyć zaangażowanie uczniów w Twoje zajęcia. Odkryjesz proste narzędzia online, które pozwolą Ci szybko zbierać informację zwrotną i odpowiedzi nawet od dużych grup i wprowadzić więcej radości, śmiechu i motywacji do przebiegu zajęć.

Przemówienia publiczne dla nauczycieli

Panuj nad głosem, ciałem oraz strukturą wypowiedzi podczas wykładów i prezentacji.

Odczuwanie stresu przed wystąpieniami publicznymi jest normalną reakcją. Od naszych umiejętności zależy, czy odczujemy go jako zdrową ekscytację czy paraliżujący ciężar.

Specjalnie dobrane ćwiczenia ze świata improwizacji i teatru pozwolą Ci nabrać pewności siebie oraz mówić w przekonujący, swobodny sposób.

Naucz się szybko rozładowywać napięcia, panować nad językiem ciała, reagować na nieznane sytuacje spontanicznością i otwartością.

Improwizacja w edukacji

Poznaj techniki improwizacji, które rozwiną kreatywność, odwagę i nieszablonowe myślenie wśród uczniów

Kreatywność, współpraca i komunikacja to kluczowe kompetencje miękkie potrzebne uczniom w XXI wieku.

Techniki improwizacji to świetny sposób na napędzenie młodzieńczej kreatywności, swobodnego myślenia oraz zredukowania negatywnego wpływu wewnętrznej samooceny.

Poznasz podstawowe zasady improwizacji (mówienie "tak i", aktywne słuchanie i reagowanie oraz traktowanie błędów jak prezenty). Warsztat dla edukatorów chcących wprowadzać techniki improwizacji do nauczania lub bezpośrednio dla uczniów.

Czemu wykorzystuję techniki improwizacji teatralnej?

Improwizacja to sposób na naukę kluczowych dla pracowników XXI wieku umiejętności. Zdolność nieszablonowego myślenia, szybkiego wynajdywania odpowiedzi oraz tworzenia niekonwencjonalnych rozwiązań są ocenione przez Institute for the Future za niezbędne do sukcesu we współczesnym świecie pracy.

Dzięki improwizacji uczysz się adaptacji do nieznanych sytuacji, uważnego słuchania członków swojego zespołu, wymyślania innowacyjnych pomysłów oraz odwagi próbowania nowych rzeczy.

Improwizacja jest przedmiotem podczas studiów MBA na takich uczelniach jak Stanford University czy Massachusetts Institute of Technology. Harvard prowadzi kursy improwizacji dla edukatorów. Improwizacja wykorzystywana jest w przedszkolach, szkołach średnich i na uniwersytetach. Firmy z Fortune 500 stosują szkolenia biznesowe z improwizacji w celu rozwoju kompetencji miękkich.

W moich zajęciach kładę nacisk na dostosowanie narzędzi do kontekstu rozwojowego konkretnych uczestników. Wykorzystuję do tego rozpoznania moje wieloletnie doświadczenie teatralne i przygotowanie badawcze. Dzięki temu praca podczas warsztatów jest dla uczestników angażująca i wymagająca oraz przynosi natychmiastowe efekty.

Tu przeczytasz więcej o mojej metodzie, przykładowych grach i badaniach na temat improwizacji.

Dla kogo przeznaczone są te warsztaty?

Jeśli jesteś nauczycielem w szkole (niezależnie od jej poziomu), wykładowcą akademickim, prowadzisz warsztaty i szkolenia, a co najważniejsze - chcesz zainspirować swoich uczniów aby zaczęli mówić w angażujący sposób oraz wprowadzić innowacyjne metody edukacyjne do swoich narzędzi - te warsztaty są dla Ciebie.

Opinie uczestników

Krótki zakres uwagi uczniów wymaga ode mnie angażującego prowadzenia zajęć i mówienia w ciekawy sposób. Trening przemawiania publicznego z Mają był dla mnie bezcenny. Dzięki sesjom poświęconym pracy z głosem znacznie poprawiłem mój kontakt z uczniami."

Andy, Debate Mate

Nasze zajęcia mają odsłonić przed uczniami zagadnienia, nad którymi będą oni pracować na dalszych etapach nauki. Trening z technik teatralnych dał mi interaktywne narzędzia do pokazywania, że nauka może być frajdą!"

Jenny, Lanterna Education

Od dawna widziałam, że tradycyjna nauka nie wzmacnia ciekawości i kreatywności uczniów w odpowiedni sposób. Sesja z Mają poświęcona kreatywności oraz zrozumienie różnicy między myśleniem konwergencyjnym i dywergencyjnym odmieniły moje myślenie o prowadzeniu zajęć."

Amelia, UCL

Skontaktuj się ze mną aby ustalić przebieg warsztatu w Twojej instytucji