Kompetencje miękkie na miękko

Pomagam zespołom poprawić komunikację, współpracę oraz kreatywność wykorzystując improwizację teatralną i proste narzędzia online.

Angażujące spotkania online

Poznaj gry i narzędzia zwiększające zaangażowanie uczestników spotkań, warsztatów i konferencji online

Spotkania i prezentacje online wymagają innych umiejętności niż te prowadzone na żywo. Wyczucie zainteresowania publiczności, utrzymanie kontaktu wzrokowego oraz swobodna wymiana myśli stają się w tej formule dużymi problemami. Wiele dystraktorów walczy o uwagę uczestników i bardzo łatwo jest im stracić uważność.

Poznasz gry i narzędzia, które dodadzą energii, wspomogą współpracę i pobudzą kreatywność podczas spotkań online.

Improwizacja stosowana w biznesie

Buduj bezpieczeństwo psychologiczne w zespole i zwiększaj kreatywność, współpracę oraz umiejętność efektywnej komunikacji

Wiele zespołów boryka się z konfliktami i niską efektywnością przez nieudaną komunikację i brak zaufania. Badacze Googla odkryli, że bezpieczeństwo psychologiczne jest najważniejszą cechą efektywnych zespołów.

Wykorzystamy gry i ćwiczenia improwizacji teatralnej do pobudzenia współ-kreatywności, budowania współpracy i umiejętności aktywnego słuchania. Po każdym ćwiczeniu dokonamy refleksji (co było łatwe/trudne) i zastanowimy się jak zaaplikować to zrozumienie do Waszej codziennej pracy.

Public speaking inaczej niż myślisz

Panuj nad swoim ciałem, głosem oraz strukturą wypowiedzi podczas przemówień, prezentacji lub konferencji.

Odczuwanie stresu przed wystąpieniami publicznymi jest normalną reakcją. Od naszych umiejętności zależy, czy odczujemy go jako zdrową ekscytację czy paraliżujący ciężar.

Specjalnie dobrane ćwiczenia ze świata improwizacji i teatru pozwolą Ci nabrać pewności siebie oraz mówić w przekonujący, swobodny sposób.

Naucz się szybko rozładowywać napięcia, panować nad językiem ciała, reagować na nieznane sytuacje spontanicznością i otwartością.

Co dadzą mi techniki improwizacji teatralnej?

Improwizacja to sposób na naukę kluczowych dla pracowników XXI wieku umiejętności. Zdolność nieszablonowego myślenia, szybkiego wynajdywania odpowiedzi oraz tworzenia niekonwencjonalnych rozwiązań są ocenione przez Institute for the Future za niezbędne do sukcesu we współczesnym biznesie.

Dzięki improwizacji nauczysz się adaptacji do nieznanych sytuacji, uważnego słuchania członków swojego zespołu, wymyślania innowacyjnych pomysłów oraz odwagi próbowania nowych rzeczy. Pokażę Ci jak polubić działanie w stale zmieniających się okolicznościach. Wykorzystamy narzędzia i postawy ze świata teatru i komedii do radzenia sobie z wyzwaniami, które napotykasz w pracy.

Firmy z Fortune 500 stosują szkolenia biznesowe z improwizacji w celu rozwoju kompetencji miękkich. Podobnie dzieje się podczas studiów MBA na takich uczelniach jak Stanford University czy Massachusetts Institute of Technology. Badania wielokrotnie potwierdziły pozytywne przełożenie rozwojowego treningu grupowego z improwizacji na poczucie zaufania zespołów w firmie oraz ich wyniki w pracy.

W moich zajęciach kładę nacisk na dostosowanie narzędzi do kontekstu rozwojowego konkretnych uczestników. Wykorzystuję do jego rozpoznania moje wieloletnie doświadczenie teatralne i przygotowanie badawcze z zakresu psychologii kognitywnej i behawioralnej. Dzięki temu praca podczas warsztatów jest dostosowana do potrzeb każdego uczestnika.

Tu przeczytasz więcej o mojej metodzie, przykładowych grach i badaniach na temat improwizacji.

Umiejętności rozwijane podczas warsztatów

  • pewność siebie

  • kreatywność

  • aktywne słuchanie

  • elastyczność w myśleniu

  • współpraca

  • panowanie nad ciałem

  • praca z głosem

Co mówią uczestnicy?

Maja wypełnia całe pomieszczenie energią, dzięki czemu wszyscy aż rwą się do wykonywania ćwiczeń. Jej zaangażowanie w facylitację sprawia, że cała sesja staje się świetną zabawą. Przykłada też dużą wagę do prowadzenia refleksji o nabytych umiejętnościach, dzięki czemu od razu zrozumiałam, jak wykorzystać je w mojej pracy."

Anna, Siemens

Przedstawianie pomysłów przed zespołem było bardzo stresującą częścią mojej pracy. Dzięki ćwiczeniom Mai i wchodzeniu w różne niekomfortowe dla mnie role, nauczyłam się inaczej wykorzystywać ciało i głos. Czuję się znacznie bardziej pewna siebie i wiem, że potrafię mówić głośniej i szybciej niż myślałam"

Klaudia, Bain&Company

Nie widziałem na początku żadnego sensu w czytaniu tekstów w rolach, nie chciałem wygłupić się próbując grać generała armii. Maja skutecznie zachęciła mnie do wejścia w konwencję ćwiczenia. Po kilku próbach zrozumiałem, jak mogę modelować swój głos i samemu decydować, kiedy chcę mówić głośniej, szybciej czy grać pauzą. Polecam każdemu!"

Jan, warsztat dla Fundacja Polska Debatuje

Skontaktuj się ze mną aby ustalić przebieg warsztatu dla Twojej firmy